©©яαρ¢ιмιѕιη..؟∂υямα..!!©©
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

©©яαρ¢ιмιѕιη..؟∂υямα..!!©©

•-)•––––i§TÉ ßù RåÞ ÿøLùmûzðù® hèÞ•-)•––––

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
En son konular
» HANGİ TAKIIM
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-07-03, 16:03 tarafından İbrahim_Rap

» GeNis AiLe Funs..Buraya..xD
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-07-03, 16:01 tarafından İbrahim_Rap

» super bi kişi testi
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-04-03, 17:19 tarafından İbrahim_Rap

» CéZa'MmM
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-04-03, 17:16 tarafından İbrahim_Rap

» koLeraa RESİMLERRRR 4
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-04-03, 17:15 tarafından İbrahim_Rap

» KoLo FoToLaR..!!
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-04-03, 17:14 tarafından İbrahim_Rap

» Sagopa Kajmer & Kolera – Zaman Alıcak İntikamımı Şarkı Sözleri
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-04-03, 17:13 tarafından İbrahim_Rap

» Sagopa Kajmer Feat Kolera – Gidenler
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-04-03, 17:12 tarafından İbrahim_Rap

» Sagopa Kajmer & Kolera – Sen Sevmeyi Hiç Bilmezsin
MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2011-04-03, 17:12 tarafından İbrahim_Rap

MeDuSa RoPoRtaJJJj

4 posters
YazarMesaj
MiśS ĐэαтнШisн
кσякυѕυz_-_α∂мιη
кσякυѕυz_-_α∂мιη
MiśS ĐэαтнШisн

Kadın
яαρ ρυαηı :
MeDuSa RoPoRtaJJJj Left_bar_bleue100 / 100100 / 100MeDuSa RoPoRtaJJJj Right_bar_bleue

тαкıмıη : MeDuSa RoPoRtaJJJj D1e2ee3fede4072d5e25570sq7
MadaLya : MeDuSa RoPoRtaJJJj 1_mada10
Ruh Halim : MeDuSa RoPoRtaJJJj Kustah10

Basarı
kişisel:
MeDuSa RoPoRtaJJJj Img_left40/40MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty_bar_bleue  (40/40)

MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty
MesajKonu: MeDuSa RoPoRtaJJJj   MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2009-02-08, 16:09

Sitemizin 4. Ayında Mersinin Güçlü Seslerinden RapleekHaN İle Röportaj Yapma Fırsatı Yakaladık, Mersin Mafia'nında Kurucusu Olan RapleekHaN İle Röportajı Kız Arkadaşı Yaptı ve Ayrı Bir Güzellik Kazandı. Tamami İle Samimiyetle CnnTRap İçin Yapılan Röportajı Sizlere Sunuyoruz ve Çifte Kumrulara Buradan Hayatlarında Başarılar Aşklarınının Daimi Olması Dileklerimizi Bildiriyoruz... 3 Adet Parçada Hediye Eden Mc'nin Röportajını Keyifli Okumalar Parçalarıda Keyifli Dinlemeler...

İlk yayın hayatına girdiğimizde yaptığımız röportajlardan... (27-01-2007)

LadyLeeKhaN :Hoşgeldin sevdiğim, nasılsın ?

RapLeeKhaN :Tşk ederim prensesim.

LadyLeeKhaN :RapLeeKhaN kimdir , onu bi senden alalım önce?

RapLeeKhaN :1981 Mersin doğumlu olup 95 senesi içinde Türkçe Raple tanışmasından sonra 99 senesinde ilk sözlerini yazan, 2000 senesinde aktif rap hayatına başlayan, inatçı huysuz ve agresif görüntüsünün ardında anti pesimist ve çok duygusal birisidir, ama diğer sert yönümde kişiye göre şekillenip doğruluk payı doğuruyor bir yandan!

LadyLeeKhaN bilmem miii )

LadyLeeKhaN : Yakında herhangi bir proje varmı?

RapLeeKhaN :Aslına bakarsan planladığım ve tamamlanması an meselesi olan bir kaç projem var benim huyumdur, asla bir iş bitmeden peşin konuşmayı sevmiyorum, ben böle bir uğursuzluk sezerim ve hepte zamanında başıma gelmiştir, en iyisi sürpriz olması.

LadyLeeKhaN :Albümdeki featler kimlerle ?

RapLeeKhaN :Yeni albümde ft yelpazesi oldukça geniş ve birbirinden kaliteli mc'lerle dolu, hepside undergrounda emek vermiş gözde isimlerden özenle seçildiği gibi birbiri arasında kalite ayrımı bile yapamıyorum aslına bakarsan, diğer yandan hepsi zaten sevip saydığım dostlarımdan ibaretler, sırasıyla, Laplan, Lostdreamer, Patron, Araph, tombull, Aarkoz, Anektod, Rapidwory, Karartı, Matador, Doğu, ve sonradan eklenecek bir kaç sürpriz isim daha!

LadyLeeKhaN :Liriklerinin ilham kaynağı ?

RapLeeKhaN :Tamamiyle yaşantım ve olaylara bakış açım, gördüğümü yazar söylerim.

LadyLeeKhaN :Feat yapmak isteyenlerin taleplerini neye göre değerlendiriyorsun ?

RapLeeKhaN : Lirik ve vokal benim için öncelikli bir şart, ama yinede bunları göz ardı ederek hatırı sayılır yeni tanıştığım dostlarında çalışmalarında eşlik ediyorum.

LadyLeeKhaN :Örnek aldığın herhangi bir Rapçi var mı?

RapLeeKhaN :Hayır kesinlikle yok ve olmasını da hiç düşünmedim, bunu söylemek ayıp değil sonuçta.

LadyLeeKhaN :İlk parçanın adını alabilir miyim ?

RapLeeKhaN :Gökte yıldız olsam dı yanlış hatırlamıyorsam.

LadyLeeKhaN : ( O parçayı mutlaka istiyorum )

LadyLeeKhaN : Bugüne kadar kaç albüm oldu ?

RapLeeKhaN :Bununla beraber 3. albümüm olacak aslına bakarsan, kısa da bir dipnot belirteyim, bugüne kadar illaki albüm çıksın da acele olsun maksat albüm olsun diye düşünerek hareket etmedim, sürekli çalışmak ve üretmek kendimi geliştirmek düşüncesi içinde yol belirledim!

LadyLeeKhaN :Rape olan ilgini nasıl fark ettin ?

RapLeeKhaN :95 senesi öncesi Cartel’den çok önceleri , yabancı rap sürekli aşina olduğum bir müzik tarzıydı, çocukluğumda Michael Jackson'la başlayıp sonrası bdp'ler Tupac’lar derken geniş bir yelpazem vardı, genelde zaten Türkçe müzik dinleyen birisi değildim, ama o zamanlar sadece dinliyordum ve aklımdan hiç geçmiyordu bende yapacam diye , daha doğrusu cesaret edemiyordum sanırım, ama Cartel ben dahil şimdi günümüzde olan en popüler Türk mc'lere bile büyük bir cesaret kaynağı olup bugünlere getiren en büyük etken oldu bence.

LadyLeeKhaN :Rap'e ilk başladığın günlerden bugüne sende ve Rap aleminde neler değişti, aradaki farklar neler ?

RapLeeKhaN :Bir kere tamamen arkadaş dost ve kanka kavramlarını rapten sonra yanlış tanıdığımın farkına vardım, diğer bir hususta hayatın daha acımasız yönlerini rap müzikle tam farkedebildim, rapten önce toz pembe bakabiliyordum her türlü olaya ve düşünmek bile istemiyordum, ama şimdi gördüğüm negatif ve pozitif her olay kafama takılıyor ve içimde oluşan isyan duygusuyla kağıda dökmeden edemiyorum.

LadyLeeKhaN ence Türkçe Rap nereye gidiyor ?

RapLeeKhaN :Bence emin adımlarla biraz yavaşta olsa gerçek hedefine doğru yol alıyor!Bunun yanında negatif olaylarda bu süreci kafalarda hedef olarak bazen yanlış yere gidiyor diye endişelendiriyor zamanlı ve zamansız!

LadyLeeKhaN iyelim ki Hip Hop Oscarı diye bişey var , sence kimler hak eder bu oscarı?

RapLeeKhaN :Bu zaten yabancı devletlerde her sene programlı bir şekilde düzenleniyor, Türkiye’de ise zamanında yanlış hatırlamıyorsam 3 kez düzenlendi ama tamamıyle amatör bir organizasyondan öteye gidemediği gibi beklenen ilgiyi de görmedi, çabucak dejenere oldu! Oscarı hakkedenler ise bana kalsın, bu ortamda bir laf vardır, kime yorum yapsam bitarafı kalkar diye.

LadyLeeKhaN :Rock müzik hakkındaki düşüncelerin neler ve sence Rap ve Rock Müzik arasında bir savaş var mı yada olmalı mı ?

RapLeeKhaN :Bence Rap ve Rock müzik arasında savaş yok desekte bu zaman içerisinde kişiye ve olayların gidişatına göre değişir, ama bana kalırsa bir bütün olarak esaslı ele almaya kalksak bu olayı, evet bence asla savaş yok ve olmamalı da, batılı devletler ve başta Amerika bu olayı çoktan aştı ve zamanında oranın eski kavgaları burada da yaşatılmaya halen çalışılıyor, ya Rap'cilerin rock müziği kaale alıpta savaş açması bile yersiz bence, herkez işine baksın pls! Her iki grup arasında da zayıf ve amatör karakterlerin danışıklı popülerlik savaşı olur bu olsa olsa!

LadyLeeKhaN :İleriye dönük düşüncelerin neler ?

RapLeeKhaN :İleriye yönelik bir çok düşüncem var hangi birini sayimki... Ama işte keşke şu olsa bu olsa diyemediğim gibi bir takım engelleri de göz ardı etmeden burda peşin peşin sayamıyorum .

LadyLeeKhaN : ( Bizimle ilgililerini saysan yeterdi )

LadyLeeKhaN :Rapte favorilerin kim, kimleri dinlersin?

RapLeeKhaN :Valla genelde yelpazem çok geniştir ama tarz olarak dersen gangsta ve funk tarzlarını bu aralar sık dinliyorum, şuan hepsi aklıma gelmediği içinde sevdiğim başlıca mc'leri hatırladığım kadar sayacak olursak; BDP, MOS Def, Jedi Mindt, Tupac, Khaddafi, Mc Ipak, Fat Joe, Mc Okhan, GZA vs Dj Muggs, liste böle uzar gider…

LadyLeeKhaN :Rap müzik dışında hangi tarz müzik dinlersin?

RapLeeKhaN :Genelde etnik ve klasik müzikler hoşuma gittiği gibi ara sıra kişiye göre secici olarak rock ve numetalda dinliyorum, aslına bakarsan her müzik dalından o kadar geniş bir yelpazedeyim ki, içlerinden rapin gelişimine olumlu yansıyacak her tarzdaki çalışmayı özenle seçer dinlerim fırsat buldukca.

LadyLeeKhaN :Rap müzikte ne tür enstrümanlar kullanılabilir yada kullanılırsa nasıl olur? Siz böyle bişey düşünüyor musunuz, Rap müziğe farklılık getirmek açısından? ( Eda nın sorusu )

RapLeeKhaN :Öncelikle düzeltim bebeğim enstrümantal demek istedi Eda’cım sanırım =) evet herneyse soruya geçelim, bence her enstrümantal Rape uyumlu olur doğru çalındıktan sonra, ama favorim kemandır. =)

LadyLeeKhaN :En Büyük hayalin?

RapLeeKhaN : Tüm hayallerimin bir an önce gercekleşmesi! Biliyorsun dimi onları? (Hıımmm , sanırım biliyorum mujuksssss.)

LadyLeeKhaN :Beni seviyor musun?

RapLeeKhaN :Hemde herşeyden çok bitanem,

LadyLeeKHaN Bendeeee )

LadyLeeKhaN :Aşkı tanımla desem?

RapLeeKhaN :Aşkı tanımlamak yersiz olacağı gibi onun yerine seni görseler yeter bir insanın gerçekten aşkı anlamasına! Bana göre aşk seninle var ve seninle güzel bebeğim! (Bana göre de aşkın adı Hakan, Seni Seviyorum...)

LadyLeeKhaN :Benim hakkımdaki düşüncelerini alayım... : )

RapLeeKhaN : Sen bu kainatın tek ve son yaşayan tanrıçasısın, hayatımın en özel varlığı ve karım olacak tek insansın bebeğim, seni daha fazla tanımlamak sayısız destanların döküleceği demektir ve röportajdan da çıkar zaten, sen iki , üç kelimeyle anlatılamazsın benim dünyamda!

LadyLeeKhaN :Unutamadığın bir anın ?

RapLeeKhaN :Birisi Cartel’i ilk dinlediğimdeki şokla karışık mutluluğum “buda mı oldu helal be dediğim” , diğeri de seni ilk gördüğüm andı bebeğim.

LadyLeeKhaN Utandım )

LadyLeeKhaN :Hayatında iz bırakan unutamadığın biri var mı?

RapLeeKhaN :Hayır öle özel biri hiç olmadı yaşantımda senden başka!

LadyLeeKhaN :Hayranlarının ulaşabileceği bir Msn var mı ?

RapLeeKhaN :Msn'mi bıraktın şimdi söyletme beni bebeğim... =)

LadyLeeKhaN Bırakmadım ama neydi o öyle Allah Allah )

LadyLeeKhaN :Hangi popçu ile feat yapmak istersin?

RapLeeKhaN : Başta Sertab Erener olmak üzere sırasıyla Bendeniz, Nazan Öncel, yaşasaydı Cem Karaca ve Barış Manço.

LadyLeeKhaN :Yetiştirdiğin, emek verdiğin öğrencilerin var mı?

RapLeeKhaN :Hangi birini sayimki, nankörlük edip ihanet edenleri mi, yoksa benimle aynı yolda savaşanları mı! Onlar zaten şu anki grubumda halen büyük bir uyuşumla sadakat ve saygılarını gösteriyorlar tüm çekemeyenlere inatla!

LadyLeeKhaN : Rapin yanında yapmak istediğin meslek ?

RapLeeKhaN :Evet gerçekten çok güzel bir soru tebrik ederim prensesim, rapin yanında öncelikle yönetmenlik senaristlik yazarlık ve fotoğrafçılıkla ilgilenmeyi çok isterdim, Allahım nasip eder fırsat olursa bunları da ilerdeki yaşantıma göre hayatıma entegre edecem!

LadyLeeKhaN :Nasıl birisin , hırçın , sakin , pesimist , optimist vs vs?

RapLeeKhaN :İç dünyamda duygusal dışa dönük ise de yerine göre çok sert!

LadyLeeKhaN :Racona terrrrss dediğin durumlar : )

RapLeeKhaN : Sayende racon macon kalmadı bebeğim, kırdın aldın tüm sinirimi kurallarımı... =)

LadyLeeKhaN eni çıldırtan şeyler ?

RapLeeKhaN :Aslı ve dayanağı olmadan bir konu hakkında hele ki bildiğim bir şey konusunda bir kişinin karşımda iddialaşması, beni en sinir eden şeylerden birisidir, ikincisi ise verdiğim emekleri görmezden gelip yada gösterdiğim samimiyeti hiçe sayıp karşımda gevşek ve boş konuşan her kimse büyük sabır ve anlayışımdan sonra kesin gazabıma uğrar! Gerek sözlü gerek fiziksel

LadyLeeKhaN elam yollamak istediklerin ?

RapLeeKhaN :İşte en sıkıldığım sorulardan birisi, yaa hepsini tek tek saymaktansa hem yazmayı unuttuklarımada sonradan üzülmek yerine; beni seven ve sayan herzaman yanımda olan büyük küçük tüm dostlarıma kankalarıma bol bol Selam desem, onlar kendilerini bileceklerdir sanırım!

LadyLeeKhaN itemiz hakkındaki düşüncelerin neler?

RapLeeKhaN :Gayet başarılı, içerikli ve dizaynı çok hoş güzel bir site, zaten sahibinin ruhu güzel o bana yeter! Kendi güzelliğini siteye yeterince yansıtmış çok candan bir dostum, onu da öpüyorum buradan .

LadyLeeKhaN on olarak söylemek istediklerin ?

RapLeeKhaN :Herkeze saygı sevgi ve barış diliyorum, plss birbirinizi sayın ve sevin, aksi takdirde yerini ve haddini bilmeden karşısındakine realde bişe yapamazken, rapte boş basit diss ve ahkamlardan uzak durun ve rehavete girmeyin! Bu söylediklerim Düşmanlarıma da ufak bir dip not olsun! Onlar kendilerini biliyor! Ve seni çok ama çok seviyorum aşkım bunu asla unutma!

LadyLeeKhaN :Bende Seni Çok Seviyorum Aşkım , Allah’ım Yolunu Açık , Başarılarını Daim Etsin... MucQ
]
İbrahim_Rap
¢σ_α∂мιη_
¢σ_α∂мιη_
İbrahim_Rap

Erkek
яαρ ρυαηı :
MeDuSa RoPoRtaJJJj Left_bar_bleue100 / 100100 / 100MeDuSa RoPoRtaJJJj Right_bar_bleue

тαкıмıη : MeDuSa RoPoRtaJJJj 3cfc6cbe9b5f994873e98f5dp7
MadaLya : MeDuSa RoPoRtaJJJj 4_10
Ruh Halim : MeDuSa RoPoRtaJJJj Deli10

Basarı
kişisel:

MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty
MesajKonu: Geri: MeDuSa RoPoRtaJJJj   MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2009-02-09, 19:04

ilgicmis. saool.. Smile Very Happy
MiśS ĐэαтнШisн
кσякυѕυz_-_α∂мιη
кσякυѕυz_-_α∂мιη
MiśS ĐэαтнШisн

Kadın
яαρ ρυαηı :

MadaLya : MeDuSa RoPoRtaJJJj 1_mada10
Ruh Halim : MeDuSa RoPoRtaJJJj Kustah10

Basarı
kişisel:

MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty
MesajKonu: Geri: MeDuSa RoPoRtaJJJj   MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2009-02-10, 19:30

snde saol
__Rapçi__Busra
мєgα мσ∂
мєgα мσ∂
__Rapçi__Busra

Kadın
яαρ ρυαηı :
MeDuSa RoPoRtaJJJj Left_bar_bleue50 / 10050 / 100MeDuSa RoPoRtaJJJj Right_bar_bleue

Basarı
kişisel:
MeDuSa RoPoRtaJJJj Img_left10/40MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty_bar_bleue  (10/40)

MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty
MesajKonu: Geri: MeDuSa RoPoRtaJJJj   MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2009-02-17, 18:22

saoll
İbrahim_Rap
¢σ_α∂мιη_
¢σ_α∂мιη_
İbrahim_Rap

Erkek
яαρ ρυαηı :

Basarı
kişisel:

MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty
MesajKonu: Geri: MeDuSa RoPoRtaJJJj   MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2009-02-19, 16:51

cok cok cok cok cok cok cok saool...
Hanifi

Erkek
яαρ ρυαηı :
MeDuSa RoPoRtaJJJj Left_bar_bleue0 / 1000 / 100MeDuSa RoPoRtaJJJj Right_bar_bleue

MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty
MesajKonu: Geri: MeDuSa RoPoRtaJJJj   MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2009-03-02, 20:34

saolll
İbrahim_Rap
¢σ_α∂мιη_
¢σ_α∂мιη_
İbrahim_Rap

Erkek
яαρ ρυαηı :

Basarı
kişisel:

MeDuSa RoPoRtaJJJj Empty
MesajKonu: Geri: MeDuSa RoPoRtaJJJj   MeDuSa RoPoRtaJJJj Icon_minitime2009-03-15, 14:22

saool cok uznmus....

MeDuSa RoPoRtaJJJj
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MedUsA
» Medusa Raportaj
» MedusA
» Medusa-Ben Bir Kimse
» MeDuSa RoPorTajjj